ONSUL Jeleniowate 2017

ONSUL Jeleniowate 2017

Nazwa: Obóz Naukowy Sekcji Urządzania Lasu „Jeleniowate 2017”

Miejsce: LKP Bory Tucholskie, LKP Puszcza Notecka

Czas: 02-05 lipca 2017 r.

Sekcja Urządzania Lasu KNL nie zwalnia tempa!
Tym razem wybraliśmy się w dłuższą podróż tzw. ONSUL* Jeleniowate 2017.
Celem wyjazdu było przeprowadzenie badań naukowych mających na celu określenie stopnia oraz dynamiki uszkodzeń młodego pokolenia drzewostanów przez koptyne. Drugiego lipca spakowaliśmy się po brzegi w dwa samochody i ruszyliśmy ku przygodzie.
Pierwszym przystankiem na naszej drodze było Nadleśnictwo Osie, Lasy Państwowe, znajdujące się na terenie LKP Bory Tucholskie. Pierwszy dzień spędziliśmy pod opieką nadleśniczego, który oprowadził nas po swoim terenie przy okazji przekazując nam ogromny zastrzyk energii i wiedzy. Po tym miłym wstępie wgraliśmy warstwy do aplikacji mLas Inżynier Pro, ponieważ dzięki firmie TAXUS IT- GIS i przyroda, mogliśmy po raz kolejny znacznie ułatwić sobie pracę w terenie. Kolejne dwa dni to przede wszystkim praca od rana do wieczora (ale za to jaka przyjemna, bo co może być przyjemniejszego dla studentów leśnictwa niż chodzenie po lesie w doborowym towarzystwie!).
W środę znów spakowaliśmy samochody i ruszyliśmy na zachód… do Nadleśnictwa Potrzebowice w Puszczy Noteckiej. Tam dzięki zebranemu wcześniej doświadczeniu oraz wyrobieniu się w zbieraniu danych udało nam się szybko zebrać cały materiał, a ostatniego dnia również przemoknąć do suchej nitki – ale i tak było pięknie! Obóz zakończyliśmy szybką wycieczką do Rogalina zobaczyć osławione już dęby… Reszta jest historią;)
Niedługo kolejna wyprawa! Stay Tuned!
*ONSUL – Obóz Naukowy Sekcji Urządzania Lasu

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail”]